Wonderlife - Nieoficjalne forum o grze.

Forum o Wonderlife


#1 2010-08-21 11:20:40

 Meisha

Administrator

Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 55
Punktów :   
Nuxy: 586 841 493

21 sierpnia 2010

W dniu dzisiejszym została zaktualizowana sprzedaż płyt - tzn. algorytm sprzedaży płyt. Pomysł taki przedstawiła Leighton, ja osobiście przyznałem rację - sprzedaż płyt była nierealna. W 2023 roku nie będzie płyt sprzedających się po 50 milionów egzemplarzy. Jeśli będą sięgać 5 milionów to będzie dobrze. W tej chwili najlepiej sprzedająca się płyta na Wonderlife ma prawie 10 milionów - czyli całkiem realistycznie. A o to chodziło w tej zmianie.

Aby jednak nie było sytuacji takiej, że nowi gracze nie mają szans na wybicie się w sprzedaży ogólnej, tudzież w rankingu najbogatszych, obie rzeczy musieliśmy dostosować do nowego algorytmu. Pierwszym krokiem była synchronizacja sprzedaży podzielonej na poszczególne kraje, ze sprzedażą światową, bo o dziwo, były znaczne różnice (powód jeszcze nie jest znany, ale aktualnie trwają poszukiwania). Dlatego też w rankingu sprzedaży nastąpiły małe i większe roszady. W tej chwili ranking przedstawia się w 100% poprawnie. Następnym krokiem było zmniejszenie o 80% sprzedanych egzemplarzy, tak, aby najlepiej sprzedająca się płyta nie przekraczała 10 milionów.

Zostało zmienione również samo wydawanie płyt. Aktualnie zgodnie również z sugestią Leighton - single nie wpływają tak bardzo na album. Podnoszą sprzedaż, ale tylko trochę (a nie tak, że album sprzedaje się najlepiej po 3 singlu).

Nowy algorytm oczywiście na razie w fazie testów. Małe poprawki mogą jeszcze nastąpić (np. gdyby okazało się, że jednak sprzedaż jest za mała w stosunku do starych płyt itp.).
______________________________
Nie podoba mi się ta zmiana :<
______________________________
Edit: Wszystko wróciło do normy!


Najpiękniejsze chwile przeżywamy wtedy, kiedy dowiadujemy się, że ktoś nas kocha.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plRowy appenzeller pies labrador retriever sprzedam